Dini Bilgiler

Burçlara İnanmalı Mıyız?

By  | 

Çok uzun süredir Televizyonlarda Ehli Dünya kadınlar güya burç yorumu yapmakta genel cümlelerle insanların duygularıyla oynamaktadırlar.

astroloji-711

Allah’tan başka hiç kimse bilemez. Bunun en büyük kanıtı da şu ayetlerdir:
– “De ki: göklerde ve yerde gaybı Allah’tan başka bilen yoktur.” (en-Neml, 27/65).

loading...

-“Ey İnananlar! İçki, kumar, putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir, bunlardan kaçının ki saadete eresiniz. Şeytan şüphesiz içki ve kumar yüzünden aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah’ı anmaktan, namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçersiniz değil mi?(Mâide, 90-91)

peygamber Efendimiz(s.a.s) ise şu Hadislerde gaybı Allah’tan başka kimsenin bilmeyeceğini söylemiştir:

-”Bir kimse gider de verdiği haber konusunda kâhini (Cinci hoca, papaz vs.) tasdik ederse, Allah’ın Muhammed’e indirdiğini inkâr etmiş olur.” (Tirmizî, Tahâret,102; Ahmed İbn Hanbel, II, 408)

”Allah bu yıldızları üç şey için yaratmıştır: Onları göğün süsü kıldı, şeytanlara atılacak taşlar kıldı, kendileriyle yön tayin edilen işaret kıldı. Kim yıldızlar hakkında bunlardan başka yorumlar yapmaya kalkarsa hata eder ve nasibini kaybeder, kendisini ilgilendirmeyen ve bilgisi olmayan hatta bilmekte peygamberler ve meleklerin bile acze düştükleri bir hususta kendini külfete sokar.” Kütüb-ü Sitte(Hadis No : 5759)

loading...