Dini Bilgiler

Kurban'a karşı Çıkanlar En Çok Et Tüketenler mi?

By  | 

Basında ve kamuoyunda duymuşsunuzdur. ”Seküler dünyada dinin yeri yok diyen ojeli tiplerin Kurban ve Adak kesimine karşı olduklarını.

Kurban’ı ibadet olarak değil hayvanlara adeta bir işkence olarak gören bu tipler tekdüze mantıkla daha ne kadar saçmalayacaklar merak etmiyor değilim.

****

kurban-2 (1)

Peki bu ojeli tiplere soruyorum:

Kurban kesmek gerçekten hayvana işkence ise siz neden hapur hupur köfteleri götürüyorsunuz?

Neden keçi tüyü ayakkabılar giyiyorsunuz?

Neden kürk mantolar giyirosunuz?

Neden et ve tavuk ürünleri tüketiyorsunuz

Neden sadece bitkisel ürünler yemiyorsunuz?

O halde bitki yemek de bir katliam sonuç itibariyle sofranıza gelen tüm meyve sebzeler dalından koparılıyor ve tabaklarınıza geliyor. Hadi buna da mantıklı bir çözüm üretin.

******

Bence bunun tek çözümü saçmalamayı bırakın imana gelin nasıl olsa kefenin cebi yok bu dünya sadece buradan ibaret değil Süslümanlar…

loading...

Bırakın insanlar Kurban ,badetlerini yerine getirsinler. Siz de o gittiğiniz pahalı lokantalarda köfteleri biftekleri hapu hupur götürmeye devam edin derim ben.

Bırakın insanlar inandıkları ritüelleri yerine getirsinler

Bırakın saçmalamayı da toplum ve insanlık yararına birşeyler yapmaya başlayın. Bu mesnetsiz ve düz mantıkla sürüdürülen tartışmalar size bir şey kazandırmadığı gibi topluma ve Müslüman alemine de bir katkı sağlamayacaktır.

Bu arada Kurbanlık fiyatları ilden ile yöreden yöreye değişmekle birlikte: Türkiye genelinde ortalama fiyat aralığı ise büyükbaşlarda 16 Lira, küçükbaşlarda ise 14 Lira olarak gözükmektedir. Kurban kesecek Müslüman kardeşlerimizin ibadetlerinin şimdiden hayırlara vesile olmasını kurbanlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını dilerim. Yüce Allah Kurbanlarınızı kabul etsin.

Kurban Nedir?

Kurban Müslüman aleminde eti yenilen hayvanların boğazı kesilerek derisi yüzülerek fakir ve yoksulların da gıda ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan bir ibadettir.

 

Lütfen daha çok kişiye ulaşması için yazıyı paylaşalım dostlar

 

loading...