Genel

Zombi Haplarında Türkiye Tehlikesi

By  | 

Gençleri tuzağa düşürerek onların hayatlarını karartan zehir tacirlerinin kimyasal maddeler içeren yeni uyuşturucular ürettiği ortaya çıktı. Barcelona kentinden Türkiye’ye gönderilen bir kargoyu takibe alan İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, paketin içinde Türkiye’de daha önce bilinmeyen bir uyuşturucuya rastladı. Laboratuvarda yapılan analizde, maddenin ‘flakka’ olarak bilinen, ‘Alpha PVP Hydrochloride’ olduğu saptandı.

ÖLÜM SAÇIYOR

loading...

İstanbul’da yakalanan ve Rusya menşeili olan sentetik uyuşturucunun ilk olarak ABD’de ortaya çıktığını tespit eden yetkililer toz ve hap şeklinde kullanılan uyuşturucuyla ilgili uyarıda bulundu. Uyuşturucu kullananların görüntüsünün korkuya neden olduğu ve ölümcül etkisi olduğunu belirten yetkililer, “Maddeyi kullananlar, tanımadıkları kişilere saldırıyor, üstlerini başlarını parçalıyor. Halüsinasyona yol açan madde, kalp krizine neden oluyor” dedi.

ANNE BABALARA UYARI

Hemen hemen her gün uyuşturucu ve madde bağımlılığının tehlikelerine karşı Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde sempozyumlar düzenlenirken, uzmanlar ailelere de büyük görevler düştüğünü belirtiyor. Yetkililer, anne ve babaların çocukların zehirli maddelere karşı bilinçlendirmesi gerektiğini ifade ediyor.

loading...