loading...

Genel

Kuru Ciltler Ve Egzamaya İyi Gelen Mucizevi Yağ

By  | 

Egzama ile baş edenler, ne kadar kötü bir hastalık olduğunu bilirler. Hastaları kurtulmak için ellerinden geleni yapsalar da insanın peşini bırakmayan türden bir hastalıktır.

loading...

Çoğu kişi kimyasal dolu kremlerin egzamaya çözüm olacağını düşünür. Bu tür kremler kısa vadede başarılı olsa da uzun vadede başarılı değildir.

loading...

Egzama doğal yollarla kurtulmanız için size yardımcı olacak harika bir bitki var. Avustralya’da yetişen Hint defnesi egzama, sivilce ve sedef hastalığına iyi geliyor.
Hint defnesi olarak adlandırılan ağaçtan elde edilen renksiz ve kokusuz yağ 19. yüzyıldan beri alternatif tıpta kullanılıyor.

Avustralya’nın kırsal kesiminde yaşayanlar Hint defnesi yağını kullanan ilk kişilerden.

Yine yağdan önce ağacın yaprakları çay yapılarak içiliyordu. Antiseptik etkileri olan çayı, cilt sorunları, enfeksiyonlar ve ağrılara iyi geliyor.

1920 yılında ilk kez Avustralyalı bilim insanları Hint defnesi yağının faydalarını araştırmaya başladılar. O günden itibaren yağ yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı.

İşte Hint defnesi yağının iyi geldiği 7 şey.

1- Enfeksiyonlar ve yaralar
Ağacın antibakteriyel özellikleri sayesinde enfeksiyonlardan korunabiliyorsunuz. Yağı sorunlu bölgeye damlatın ve üstüne gazlı bez koyup bir gece bekletin. Bakteriyi vücuttan kovan yağ cildinizin daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

2- Egzama ve sedef hastalığı
Yağın antiinflamatuvar etkisi de yüksek. Lavanta yağı, Hint defnesi yağı ve hindistancevizi yağını karıştırıp egzama ve sedef hastalığıyla savaşabilirsiniz.

3- Sivilce
Yağ, sivilcelerden kurtulmak için de kullanılıyor. Birkaç damla yağı iki yemek kaşığı balla karıştırıp pamuk yardımıyla sivilcenin üstüne sürün. Birkaç dakika sonra bölgeyi yıkayın. Sonuçları kısa sürede göreceksiniz.

4- Ayak mantarı
Hint defnesi yağı, ayak ve tırnak mantarına da iyi gelmektedir. Birkaç ay boyunca yağı tırnağınıza sürekli uygulamanız halinde faydalarını göreceksiniz. Ayak mantarı içinse, Hint defnesi yağı ve hindistancevizi yağını karıştırıp yatmadan önce ayağınıza masaj yapmalısınız.

5- Deodorant
Hint defnesi yağının birçok şeye iyi geldiğini anlamışsınızdır. Yine Hint defnesi yağı, hindistancevizi yağı ve bikarbonatı karıştırarak doğal bir deodorant elde edebilirsiniz.

6- Saç ve kafa derisi
Hint defnesi yağıyla şampuan da yapabilirsiniz. Hint defnesi yağı, aloe vera, hindistancevizi yağı ve lavanta yağını karıştırarak şampuan elde edebilir veya sadece şampuanınıza Hint defnesi yağı ekleyebilirsiniz. Kepeklere ve saç dökülmesine iyi gelecektir.

7- Banyo temizliği
Hint defnesi yağı temizlikte de kullanılıyor. Özellikle banyoda harikalar yaratıyor. Yağ, bakteri ve küfe inanılmaz etkili. Tek yapmanız gereken suya Hint defnesi yağı karıştırmak.

Ne olursa olsun Hint defnesi yağını tüketmeyin. Aksi halde zehirlenebilirsiniz. Yine yağa alerjiniz olma ihtimali de var. Ancak yukarıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Hint defnesi yağının mucizelerinden herkesin haberdar olması için paylaşın.

loading...