loading...

Dini Bilgiler

“El Muiz” hikmetleri faziletleriyle…

By  | 

Muiz [ İzzet veren, ağırlayan ]

loading...

Günde Zikir Sayısı : 117 – Fakir ve zelillikten kurtulmak için okunur.

loading...

Ya Muizz zikrine devam eden kişi aziz olur. Gücü, kuvveti artar. Kadri yücelir. Mahlukata karşı heybetli görünür. Kimseden korkmaz.

EL-MUİZZ; istediğine izzet veşeref verip yükselten,ağırlayan,onurlandıran.
Bütün izzet c ve şerefler Allahâ aittir.Nerede,ne kadar varsa yine O’nun dur.şeref ve onur verende yine O’dur.O’nun yanında aranması,ondan istenmesi gerekir.

Ebced değeri ve zikir saati:Bu Mibarek ismin zikri(117) adettir.Zikir saati Güneş;günü Pazardır.(Okuma saati;www.mutlulugunsifresi(esmaların okuma saati)

Özellikleri ve Bazı faydaları:

Bu ismin gölgesine sığınıp gerektiği miktarda ,gün ve saatinde okuyan kimse ebedi mutluluga kavuşur.Açık veya gizli,iç veya dış,bilinen veya bilinmeyen,görünen veta görünmeyen bütün işlerinde yüceliklere erişir.Bir daha geriye düşmez.Adı sonsuza kadar hayırla anılır.
Nakledildiğine göre ,Hacı Bayram Veli’nin (ks) 43 yıl bu ismin zikrine devam ettiği söylenmektedir.Ayrıca herhangi bir saat gözetmeden okuduğu da nakledilmektedir.Allah dostları,tıldızların seytini beklemez,istedikleri zaman zikre devam ederler.
Cuma ve pazartesi geceleri,akşam namazından sonra okuyan heybet ve hürmet sahibi olur.Korku ve saygıyı sadece Allah’a karşı olur.Başka şeylerden korkmazlar.

loading...