loading...

Genel

Zeytinyağlı Limon İle Vücudunuzda Mucizeler Yaratın

By  | 

Zeytinyağlı Limon İle Vücudunuzda Mucizeler Yaratın Zeytinyağı ve limonu karıştırdığınızda sağlığa çok faydalı bir içecek elde edersiniz. Yüzyıllardır uygulanan bu kürü kullanarak daha sağlıklı olabilirsiniz. İsterseniz zeytinyağı limon karışımının faydalarına hep birlikte göz atalım.

loading...

1. Kabızlığı giderir Bu basit karışımla bedeniniz toksinlerden kurtulacaktır. Karışım bir yandan karaciğer ve safrakesesini harekete geçirir, diğer yandan sindirim sistemini iyice yağlar. Böylece toksinlerin kolay atılmasını sağlar.

loading...

2. Kalbi korur Zeytinyağı bedendeki fazla kolestrolü atmanızı sağlayacak yağ asitleri içerir. Böylece bedendeki kan akışı rahatlar. C vitaminini zeytinyağına limon aracılığıyla eklediğinizde iltihap giderici özelliği yüksek çok güçlü iki madde elde edersiniz.

3. Eklem ağrılarını giderir Eklem ağrılarını gidermenin yolu iltihaplanmayı gidermekten geçer. Her sabah kahvaltıdan önce zeytinyağlı limon içmek eklemlerinizdeki şişlikleri azaltacaktır.

Ayrıca romatizma ve artrit ağrılarını geçirecektir.

4. Sindirim sistemini iyileştirir Eğer kendinizi ağır hissediyorsanız, vücudunuz şiş ise ve özellikle karın bölgesinde şişkinlik varsa bedeniniz size bir sorun olduğunu anlatmaya çalışıyor demektir.

Yanlış beslenme veya hareketsizlikten dolayı zehirlenmiş olabilirsiniz. Sindirim ve boşaltım sisteminiz gerektiği gibi çalışmıyor olabilir.

Veya karaciğer ve safra kesesinde sorun olabilir. Sabahları aç karnına bir yemek kaşığı zeytinyağı ve limon karışımı içerek bu belirtileri giderebilirsiniz. Bu miktarı fazla bulursanız bir çay kaşığı ile başlayıp miktarı yavaş yavaş arttırmanızı öneririz.

Zeytinyağı limon karışımı sadece büyükler için değil çocuklar için de çok faydalıdır. İşte size son derece basit ve etkili bir detoks reçetesi. Bir çay kaşığı zeytinyağına üç damla limon damlatın. Kahvaltıdan yarım saat önce içtiğinizde kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Karışım için oda sıcaklığında malzemeler kullanın ve iyice karıştırın.

loading...